Institut pro kriminologii a sociální prevenci - Aktuality z oboru

Institut pro kriminologii a sociální prevenci


Aktuality: Aktuality z IKSP Aktuality z oboru Archiv

Nabídka volné pozice na Ministerstvu spravedlnosti

Vážení, dovolujeme se Vás informovat, že Ministerstvo spravedlnosti vypisuje výběrové řízení na místo vrchního ministerského rady v oddělení inspekce odboru milostí a inspekce, v jehož náplni pracovní činnosti je i agenda koordinace naplňování výzkumných potřeb a koncepce výzkumu v působnosti resortu spravedlnosti. Bližší informace naleznete na webových stránkách kariera.justice.cz. (6.10.2022)

Věznice Stráž pod Ralskem nabízí pracovní místo právníka

Byli jsme požádáni, abychom sdíleli na našich webových stránkách pracovní nabídku na místo právníka ve Věznici Stráž pod Ralskem. Rádi věznici vyhovíme. Více informací naleznete v přiloženém souboru pravnik (158 kB). (17.5.2022)

Česko restorativně 2021

Dne 30. března 2021 se koná online konference evropského projektu Restorative Justice: Strategies for Change, na níž bude představen dokument Strategie restorativní justice pro ČR. Ten je výsledkem dvouleté spolupráce teoretiků i praktiků české trestně právní oblasti a současně obsahuje konkrétní podněty a návrhy, které jsou zpracovány do několika strategických cílů, včetně návrhu konkrétních kroků k ukotvení restorativních principů do naší praxe. Konference proběhne prostřednictvím platformy ZOOM. Bližší informace naleznete v přiloženém souboru Konference ČESKO RESTORATIVNĚ (330 kB). (6.3.2021)

IV. FORENZNĚ PSYCHOLOGICKÝ DEN ON-LINE konaný dne 15.10.2020

Asociace forenzních psychologů pořádá on-line IV. forenzně psychologický den, který se koná dne 15. 10. 2020. Pozvánka na IV. forenzně psychologický den (96 kB). (7.10.2020)

Nové stránky o restorativní justici

Institut pro restorativní justici spustil v září nové internetové stránky, které by měly sloužit jako prostor pro sdílení informací o teorii i praxi restorativní justice v českém prostředí, a podpořit tak její další rozvoj. Zájemci o tuto problematiku na něm mimo jiné naleznou odkazy na řadu zdrojů evropských či dalších, stejně jako informace o aktuálně realizovaných restorativních projektech u nás i v zahraničí. Nové stránky naleznete na doméně restorativni-justice.cz. (14.9.2020)

Sociální patologie ve 3. tisíciletí (konference u příležitosti dvoustého výročí narození Herberta Spencera)

Ve dnech 15.–17. dubna 2020 se v hotelu LUNA (nedaleko Ledče nad Sázavou - Kouty 77) uskuteční další ročník konference Sekce sociální patologie České sociologické společnosti. Součástí bude tradiční prezentace finalistů soutěže prof. M. Benese, stejně jako vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší referát loňského ročníku konference. Přihlášky je možné zasílat do 20. března 2020. Dubnový termín konference se ruší. Naplánován náhradní termín ve dnech 4. – 6.11.2020 na stejném místě (tedy v hotelu LUNA, Kouty 77, 584 01 Ledeč nad Sázavou). (7.4.2020)

BENES AWARD 2020

ČSS Sekce sociální patologie a Professor Emeritus Michael Benes (Melbourne) vyhlašují 11. ročník vědecké soutěže pro studentské práce v oborech sociální deviace – kriminologie - sociální patologie – sociologie ohrožených skupin – rizikové chování BENES AWARD 2020 pozvánka - pdf (24.2.2020)