Home
Domovská stránka

Title

Farní kronika

Aktuálně
Novinky . Občasník . Napsali o nás . Diskuzní fórum

Pastorace
Pastorace . Bohoslužby . Křty . Svatby . Kontakty

Historie
Historie . Průvodce kostelem . Sv. Ludmila . a další...

Multimédia
On-line kamera . Fotogalerie

Odkazy

Vyhledávání


Pouť na Hostýn

· V pátek 16. června zamířila část farníků od kostela sv. Ludmily přímo do autobusu, aby podnikla pětihodinovou jízdu směrem na svatý Hostýn, po Velehradě nejnavštěvovanější poutní místo na Moravě. Otcem myšlenky byl pan Mašláň, který nejen, že s tímto skvělým nápadem přišel, ale také jej realizoval, trpělivě počítal přihlášené, sehnal autobus a ubytování v Poutním domě a ještě navíc o místě zaníceně vyprávěl. Díky němu mnozí z nás strávili páteční večer nejen při kytaře a se zpěvem, ale i při výborné svatohostýnské vodě.


· O několik hodin dříve se však svatohostýnskou vodou občerstvili ti, co se na Hostýn vydali (o den dříve) vlakem a potom jak jinak než pěšky. My, co jsme putovali na svatý Hostýn ze Zlína pěšky chceme touto cestou poděkovat p. Vítu Tlapkovi, který nám poskytl možnost přenocovat ve zlínském Středisku mládeže - byla to skvělá ukázka, jak vypadá pastorace na sídlišti. Díky také všem, kteří se za nás přimlouvali, aby nám cestou nepršelo. A v neposlední řadě i farníkům, kteří nám společně s řidičem autobusu zastavili v místech, kde jsme jejich příjezd po ušlých 30 km netrpělivě vyhlíželi. Díky.
(Iveta, Honza a Filip)


· V sobotu ráno jsme se společně s dalšími poutníky sešli v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Stanuli jsme před Hostýnskou Pannou Marií hledíce na našeho Pána a po mši svaté jsme se vydali na křížovou cestu. Její obtíže doprovázel občasný déšť, jednou dokonce kroupy, aby nám nakonec společně s Kristovým vzkříšením vysvitlo slunce, světlo, které přinesl do našich životů. Plni radosti jsme se po závěrečném požehnání vydali společně směr Olomouc a Praha. Většina z nás se na Hostýn ale vydá ráda znovu.

Iveta Czerná