Tento režim slouží k prohlížení předlohy. Proto je navržen tak, aby celou plochu obrazovky tvořilo zobrazení předlohy. Do celoobrazovkového režimu se přepne kliknutím levým tlačítkem myši na plochu obrázku.
Jednou z primárních funkcí programu je zvětšování předlohy. Zvětšení předlohy se provádí klávesou PLUS (na numerické klávesnici). Předlohu lze zvětšit až 20x. Ke zmenšení předlohy slouží klávesa MÍNUS (na numerické klávesnici). Minimální rozměr na který lze předlohu zobrazit originální velikost předlohy – tedy 100%.
Po předloze se lze pohybovat pouhým POHYBEM MYŠI . Kromě možnosti pohybu také kurzorovými ŠIPKAMI lze s výhodou využít některé klávesové zkratky. Tyto klávesy jsou voleny tak, aby jejich použití bylo intuitivní. Tak lze například klávesou HOME skočit na levý okraj předlohy, klávesou END na pravý okraj. Obdobnou funkci plní klávesy PAGEUP a PAGEDOWN pro posun nahoru, resp. dolů. Lze říci, že pokud znáte ovládaní pohybu po dokumentu z některého textového editoru (např. MS Word ), nebudou vám tyto klávesové zkratky činit žádné obtíže.
Posuvníky poskytují přehled v která části předlohy se právě nachází zobrazený výřez. Pokud je současně definována oblast, posuvníky změní svoji barvu, stále však zobrazují pozici v rámci celé předlohy. Barva posuvníků se odvozuje automaticky z barvy pozadí a popředí. Klávesou F5 lze pozuvníky kdykoliv vypnout a zase zapnout.
Pokud předloha obsahuje několik oblastí – např. sloupce, lze jednu z těchto oblastí označit a pracovat s ní téměř jako s novým dokumentem. Označení se provádí pomocí myši – LEVÉ TLAČÍTKO označí pozici v levém horním roh obrazovky jako levý horní roh definované oblasti. Obdobně lze použít PRAVÉ TLAČÍTKO myši pro definici pravého spodního rohu oblasti. Při definici oblasti se změní barva posuvníků. Tím je signalizováno, že dokument má definovanou oblast.
Je-li definována oblast, potom se okraje oblasti považují za okraje předlohy a žádným způsobem nelze prohlížet zbytek předlohy ležící mimo oblast. Definice oblasti se zruší klávesou TEČKA na numerické části klávesnice.
Čtecí řádek využije hlavně ve spojení s módem automatického posunu. Pro přepínání zobrazení čtecího řádku slouží klávesa F6 . K dispozici jsou tři způsoby zobrazení – čtecí řádek není vidět, jsou vidět vodící linky a je vidět pouze čtecí řádek.
Velikost čtecího řádku lze měnit klávesami SHIFT-ŠIPKA DOLŮ a SHIFT-ŠIPKA NAHORU . Velikost čtecího řádku lze měnit jak při zobrazení předlohy tak i v průběhu automatického čtení.
Velmi často bude skenovanou předlohou text. Pro tento případ program obsahuje možnost automatického posunu. Automatický posun se inicializuje klávesou MEZERNÍK a stejnou klávesou se i skončí. Inicializace má za následek znovunačtení nastavení a uvedení čteného řádku do počáteční polohy (levý horní aktuálního výřezu).
Pro pozastavení čtení se zachováním aktuálního nastavení použijte tlačítko NULA na numerické klávesnici.
Rychlost automatického posunu se nastavuje ŠIKOU VPRAVO a ŠIPKOU VLEVO . na numerické klávesnici.
Čtecí řádek začne automatický posun vždy od aktuální pozice. Řádek je přitom umístněn v horní části obrazovky. Postupně se čtecí řádek přesouvá do středu obrazovky, kde zůstane dokud je to možné. Na konci předlohy se čtecí řádek začne přesouvat ke spodnímu okraji předlohy kde skončí.
Dostane-li se čtecí řádek na pravý okraj předlohy, čeká zde definovanou dobu. Tato doba slouží uživateli k dokončení čtení aktuálního řádku. Po uplynutí této doby program zobrazí další řádek. Pro zobrazení dalšího řádku lze kdykoliv použít klávesu ENTER . V případě potřeby lze klávesou SHIFT-ENTER zobrazit předchozí řádek.
Pokud dokument není naskenován tak, aby řádky byly přesně rovnoběžné s vodící linkou, pomocí ŠIPKY NAHORU a ŠIPKY DOLŮ , respektive CTRL-ŠIPKY NAHORU a CTRL-ŠIPKY DOLŮ pohnout dokumentem tak, aby aktuální řádek byl uvnitř vodících linek.